Küçükhasbahçe, 07400 Alanya/Antalya

Böcek ilaçlama’da gördüğünüz haşereyi değil, kesin sonucu hedefleyin
Ağustos 10, 2016

Böcek ilaçlama’da gördüğünüz haşereyi değil, kesin sonucu hedefleyin

İlaçlama da en sık yapılan hata olan görünen haşereyi hedeflemektir. İnsanlar ne kadar çok haşere ölüsü ile karşılaşırsa o derece ilaçlamanın etkili olduğunu düşünür. Ancak bu durumun her zaman böyle olmadığı haşere ilaçlama uygulamaları vardır.

Bir ilaçlama tercih yanlış yapılırsa veya uygulamada yanlış ilaç seçilirse yapıldığında ilk anda görünen ölü haşeratı arttıran çalışmalar daha sonra başınıza büyük iş açacaktır. Ancak ölenlerin yavrularının gelmeyeceğinden emin olmalısınız.

Özellikle hamam böceği ilaçlamasında bu durum tamamen istismara açıktır. Hamam böceği öldürülmesi en zor böcek türüdür. Bu tabirin nedeni tek bir hamam böceğinin baskıya, ilaçlara, zorlamaya aşırı dayanıklı olması değildir. Aslında bir terlikle dahi yakalayabilirseniz öldürebilirsiniz. Bu böceğin ölümsüz sıfatını kazanmasının nedeni, arkasında sürekli bir şarjör gibi dolaştırdığı yumurta kesesidir. Öldürmek için takip ettiğiniz dişi bir böcek ise en ufak bir stres anında arkasındaki yumurta kesesini takip yolunuz üzerinde bir yere atacaktır. Bilinen ismi ile kalorifer böceği ise ki ismi Alman hamam böceğidir, o kese de 40 ila 60 arasında, bir Amerikan hamam böceği ise 20 ila 30 doğmaya hazır yumurta bulunmaktadır.

Bu kese uygun sıcaklıkta açılacak ve sizi annelerini öldürdüğünüz için pişman etmek isteyen bir çok küçük böcek ile daha uğraşmanız gerekecektir.

Comments (3)

 1. Tom McFarlin

  19 Eki 2016 - 9:39 am

  Tom Cruise of Victor Themes pointed out that he had written about the best business model in his article (a really good piece) http://kroth:8888/8-pricing-strategies-for-your-digital-product/.

  I’m sharing here in the comments. Though it was not the basis, he further expands on the concepts in Trend #1. It’s a good read.

  • VictorThemes

   19 Eki 2016 - 9:41 am

   Hi Tom,

   Thanks a lot for yet another informative link. Keep up the good work Have a good and profitable day.

   Best ~Cruise

 2. Michael Novotny

  19 Eki 2016 - 9:43 am

  Hey Tom,

  I am still applying your magic 10 from 2015! …

  Thanks for another batch that will inspire. These, now 8, concepts are qualifiers for me. If a client/prospect can understand AND accept them, our probability for success together is doubled.

  Thanks a lot man! 🙂

Add your Comment

Kategoriler

Categories

Arşivler