Küçükhasbahçe, 07400 Alanya/Antalya

Böcekleri işyerinizden nasıl uzak tutarız bazı ipuçları
Ağustos 9, 2016

Böcekleri işyerinizden nasıl uzak tutarız bazı ipuçları

Sineklere ofisinizde sıkça rastlanıyorsa, değişiklik yapmanın zamanı gelmiştir. Başlangıç o meyveyi masa çekmecenizden uzak tutmakla başlar. Ofis zararlıları sadece sıkıntı değildir. Sağlık sorunlarına da neden olabilir ve ofis binası yapısına ve elektrik armatürlerine zarar verebilir. İşyerinizi zararlılardan uzak tutmak için bu 4 ipucunu inceleyin.

 1. Çalışma yerini temiz tutun.
  Küçük döküntüler – özellikle yapışkan veya şekerli maddeler – zararlıların cennetidir. Dökülenleri hemen silerek işyerini temiz tutun. Uygun temizlik ve hızlı reaksiyonlarla, iş yerindeki haşere istilasını büyük ölçüde sınırlayabilirsiniz. Ayrıca, çöpleri düzenli aralıklarla ve sık sık gıda maddeleri atıyorsanız daha sık çıkarmak iyi bir fikirdir.
 1. Yiyecekleri kaplarda tutun.
  Sabahın ortasındaki atıştırmalık işiniz bittiğinde veya öğleden sonraya saklıyor olsanız bile, kabını hemen yıkadığınızdan veya kapalı tuttuğunuzdan emin olun. Böcekler kırıntılara bayılır ve sorunu masanızda veya mutfakta açık kaplar bırakarak büyütürsünüz. Çekmecenizdeki o muz, iş yerinizde bir meyve sineği istilası olacağına dair kesin bir işaret olabilir.
 1. Gözünüz açık olsun.
  Zeminde sürünen küçük bir haşere görüyorsanız, derhal dikkat edin ve ofisinizi olası nedenler açısından inceleyin. Sorunu görmezden gelmek kolaydır, ancak her bir önlem ve müdahale, haşere ve böcek felaketine dönüşmeden önce sorunla mücadele etmek çok önemlidir.
 1. Bina bakımını takip edin.
  Ofisinizdeki bitkilere özen gösterin. Bu sinir bozucu böcekler için favori bir saklanma yeridir. Ayrıca ofisinizin dışındaki bitki örtüsüne de dikkat etmelisiniz. Zararlılara atfedilebilen oluklar ve peyzaj düzenlemeleri gibi öğeleri gözden kaçırmayın. İşyerinizde bir haşere sorunu yaşıyorsanız, İon Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrolü’nü her zaman arayabilirsiniz. Özellikle fabrika, atölye, AVM, depo ilaçlaması konusunda uzman çalışanlarımız 15 yılı aşkın bir süredir bu sektörde faaliyet göstermektedir. Şirketimiz zamanında ve etkin hizmetle gurur duymaktadır. Randevu almak için bizi bugün arayın.

Share:

Add your Comment

Kategoriler

Categories

Arşivler