Küçükhasbahçe, 07400 Alanya/Antalya

Neden Böcek İlaçlama Firmaları Önemli
Temmuz 8, 2016

Neden Böcek İlaçlama Firmaları Önemli

Böcek ilaçlama yada Haşere ile mücadele de en çok yapılan yanlış bilinçsiz ilaçlamadır. Evinize, iş yerinize yada yaşam alanınıza giren ilaçlamacıların belgelerini sorgulamayı unutmayın, merdiven altı çalışan kişi ve kişilerce yapılan ilaçlama hizmeti mevcut böcek sorununuzu çözmediği gibi var olan haşere sorununuzun da artmasına neden olabilir. Mutlaka mevcut böcek için keşif yapılmalı, popülasyonuna uygun ilaç ve uygulamalar yapılmalıdır. Ezbere iş yapan kişilerden uzak durmayı unutmayın.

Tüm böcekler yumurtadan büyürler. Yetişkinliğe ulaşana kadar çeşitli aşamalardan geçer. Bu aşamalardan geçen bu dönüşüme metamorfoz denir. Böcekler ya tam ya da eksik metamorfoz geçirirler. Yusufçuk, termit, çekirge ve gerçek böcek tamamlanmamış metamorfoz geçirir. Bu süreçte yumurta, nimf ve yetişkin adı verilen üç aşama vardır. Nimf yumurtadan çıktığı zaman yetişkin böcek gibidir, ancak daha küçüktür, kanatları yoktur ve çoğaltılamamıştır. Nimf büyüdükçe dış iskeletinin dışına büyür ve dökülür. Daha sonra yenisini yeniden üretir. Bu nihayet bir yetişkin haline gelene kadar birkaç kez olur. Kelebekler, arı, karınca, böcek ve sinek gibi böcekler tam metamorfoz geçirirler. Bu dört aşamayı içerir: yumurta, larva, pupae ve yetişkin. Larvalar yumurtalardan solucan ve kapaklara benziyor. Büyüdükçe, aynı zamanda cildi de tutuyor. Daha sonra bir pupaya dönüşür. Pupa larvalar gibi dolaşmazken, sonunda bu aşamada olgunlaşmamış bir formdan yetişkinliğe dönüşür.

Böcek ilaçlama konusu sizi ve sevdiklerinizi etkileyen en önemli önceliklerinizdendir. Sağlığınızı tehtit eden bu zararlılarla mücadele etmek adına daha zararlı kimyasalları kullanan ruhsatsız kişi ve kurumlara ilaçlatma yaptırmayın. Evimi ilaçlattım 5 sene böcek gelmedi diyorsanız bilinki evinize tütün zehiri yada tarım ilaçları sıkılmıştır. Hiç bir şey sağlığınızdan önemli değildir. Sadece bir miktar daha ucuz diye haşere ilaçlama firmaları dışında kişileri tercih etmeyin belge ve ruhsatlarını sorgulayın, gelen ekip size belge göstermek ve garanti vermek zorundadır. Mevcut haşere sorununuz devam etmesi durumunda ücretsiz ilaçlama hakkınız vardır.

Anka Pest Control Haşere İlaçlama ve Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak sayısız saha tecrübesi, uzman kadrosu ile teknolojiyi yakından takip ederek, müşterilerimizin neye ihtiyacı olduğunu keşif sonrası karar veriyoruz, garantili ilaçlama kesin çözüm ve sayısız müşteri memnuniyeti, Anka ilaçlama ile kaliteyi keşfedin.

Share:

Add your Comment

Kategoriler

Categories

Arşivler